• klub@zeglarstwo.szczecin.pl
  • +48 513 10 40 17

Trener

Trener

Z żeglarstwem związany jestem już od szkoły podstawowej, najpierw jako zawodnik sekcji żeglarskiej SGKS Arkonia  Szczecin (od 1964 r. do 1970 r.), później KS Stal Stocznia Szczecin (od 1971 r. do 1993 r.). Pływałem w regatach krajowych i zagranicznych zdobywając następujące medale w Mistrzostwach Polski: 1970 r. brązowy w kl. Star,  1972 r. złoty w kl. Dragon, 1976 r. brązowy w kl. Soling, 1977 r. srebrny w kl. Soling. Po ukończeniu studiów pracowałem jako trener sekcji żeglarskiej w moim klubie.
Od upadku Stoczni i rozwiązaniu klubu Stal Stocznia Szczecin pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego, nie tracąc jednak kontaktu z żeglarstwem. Kupiłem kompletnie zrujnowany jacht, który własnoręcznie wyremontowałem, przebudowałem i od tej pory na nim żegluję, bo żeglarstwo jest moją pasją. Po regatach przyszedł czas na dłuższe rejsy – po Bałtyku i Morzu Północnym, a nawet Karaibach, wszak w międzyczasie uzyskałem patent kapitana jachtowego.
Jako nauczyciel wychowania fizycznego zawsze w treści nauczania uwzględniałem tematykę wodną i żeglarską, organizując moim uczniom i ich rodzicom zajęcia na przystani oraz krótkie rejsy. Sprawia mi to satysfakcję, dzieci i rodzice są zadowoleni a ja mogę przekazać im swoją wiedzę i zainteresować ich najpiękniejszym sportem jakim jest ŻEGLARSTWO.

Waldemar Karbowy


Zapraszamy do kontaktu z nami.