• klub@zeglarstwo.szczecin.pl
  • +48 513 10 40 17

O Nas

Za lasami, za rzekami, za siedmioma morzami było sobie malownicze miasto położone wśród lasów, jezior i rzek. Ludzie żyli tam w zgodzie z naturą a ich najlepszym sposobem na wypoczynek było żeglowanie po rozległych wodach?

Czy to bajka? Pewnie niejedna mogłaby się tak zaczynać. Jest jednak takie miejsce w rzeczywistości, które mamy na wyciągnięcie ręki. Szczecin ? miasto położone nad pięknym rozlewiskiem Odry, nad czwartym co do wielkości w Polsce Jeziorem Dąbie, w bliskim sąsiedztwie Zalewu Szczecińskiego i Morza Bałtyckiego. Wspaniałe akweny umożliwiające uprawianie różnorodnych sportów wodnych. Tylko chcieć.

Dla nas żeglarstwo jest wspaniałym sposobem na spędzanie czasu po pracy, szkole. A ponieważ zależy nam na wciągnięciu do zabawy najmłodszych, utworzyliśmy dla nich właśnie ? 6-14 latków - miejsce, gdzie mogą rozpocząć swoją własną, żeglarską przygodę.

Nad Jeziorem Dąbskim Małym, młodzi adepci żeglarstwa mają możliwość nauki pływania na łódkach Optimist. To specjalnie skonstruowana, jednoosobowa łódka regatowa dla dzieci. W ciepłe dni, od wiosny do jesieni, młodzi żeglarze mają zajęcia z instruktorem na wodzie. Zimą schodzą na ląd i kształtują swoją kondycję na zajęciach sportowych i zgłębiają tajniki teorii żeglarstwa.

Przedstawiamy poniżej sylwetki Zarządu klubu. Od samego początku chcemy działać społecznie i transparentnie. Mam nadzieję, że fajnie będzie nas poznać na żywo. Zapraszamy do klubu.

Uczniowski Klub Sportowy Szczecin Sailing Club jest zarejestrowany w Ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Szczecin pod numerem 125.

REGON: 360231700

NIP: 955-236-31-36

Nr konta bankowego: PKO S.A.

03 1240 3826 1111 0010 6934 1660

 

Katarzyna Wojciechowicz

(Skarbnik Klubu)

Paweł Hapanowicz

(Prezes Klubu)

Adrianna Mierzejewska

(Sekretarz Klubu)

Zapraszamy do kontaktu z nami.